Հարձակման փորձ՝ արեւելյան հատվածում. հակառակորդը հետ է շպրտվել
Նոյեմբերի 5-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, թշնամական ուժերը արևելյան հատվածում, զրահապատ մեքենաների կիրառմամբ, ձեռնարկել են հարձակման փորձ: Այս մասին հայտնում է Արցախի Պաշտպանության բանակը։
ՊԲ ստորաբաժանումների ու պահեստազորայինների գործողությունների արդյունքում, ըստ հաղորդված տեղեկության, հակառակորդը, մարտադաշտում թողնելով 1 զրահամեքենա, 1 բեռնատար մեքենա և մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ, հետ է շպրտվել:
«Օպերատիվ իրադրությունը շարունակում է մնալ ՊԲ վերահսկողության ներքո»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

On November 5, at around 10.30 am, Azerbaijani forces attempted an offensive with the use of armored vehicles in the eastern direction, this according to the Armenian Defense Ministry.
As a result of actions of Artsakh Defense Army units and reservists, the offensive was repulsed. One armored vehicle, one truck and a large number of Azerbaijani troops were left on the battlefield.
The ministry reports that the operational situation in Artsakh continues to be under the control of the Artsakh Defense Army.