Քարվաճառի ուղղությամբ հակառակորդը ներթափանցման փորձեր է ձեռնարկել, սակայն առաջխաղացումը կասեցվել է
Արցախի պաշտպանության բանակը տեղեկացնում է, որ Քարվաճառի ուղղությամբ ժամը 13:30-ին, օգտագործելով ծխային արկեր, հակառակորդը փորձել է ձորից դուրս բերել նախորդ օրվա ընթացքում իր զոհված զինծառայողների դիերը: Սակայն հայկական կողմի հրանոթային և ականանետային դիպուկ կրակի արդյունքում հետ է շպրտվել՝ թողնելով ևս երկու դի: Նույն ուղղությամբ ժամը 13:40-ին թշնամական ուժերը, միջդիրքային տարածքում ծխաքողարկվելով, 30 հոգանոց խմբով փորձել են ձեռնարկել ներթափանցման փորձ: Այս դեպքում ևս, ՊԲ ստորաբաժանումների ճշգրիտ ականանետային կրակով, կասեցվել է հակառակորդի առաջխաղացումը, ինչի արդյունքում վերջիներս, կորուստներ կրելով, նահանջել են ելման դիրքեր:
Ժամը 14:30-ին, կրկին Քարվաճառի ուղղությամբ, նկատվել է հակառակորդի կուտակում մարտական դիրքերի շրջանում: Յուրային ուժերը ժամանակին հավաստանշել են թշնամական ուժերի կուտակման փորձերը և ոչնչացրել պատսպարվելու փորձ կատարող հակառակորդի 4 զինծառայողի:
Օպերատիվ իրադրությունը, ինչպես Քարվաճառի, այնպես էլ մնացած ուղղություններում գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո:

В направлении Карвачара пресечена попытка продвижения азербайджанских ВС
По сообщению Армии обороны, сегодня около 13:30 противник, использовав в направлении Карвачара дымовые снаряды, попытался вынести оставшиеся со вчерашнего дня в ущелье тела своих погибших военнослужащих, однако был отброшен артиллерийским и минометными огнем армянской стороны, потеряв убитыми еще двух военнослужащих.
В 13:40 на том же направлении вражеская группа из 30 человек, создав между позициями дымовую завесу, предприняла попытку проникновения. В этом случае также подразделения Армии обороны точным минометным огнем пресекли попытку продвижения противника, после чего он отступил с потерями на исходные позиции.
В 14:30, опять-таки на Карвачарском направлении, в районе боевых позиций были замечены попытки скопления противника. Наши силы своевременно засекли эти попытки и уничтожили пытавшихся укрыться 4 военнослужащих.
Оперативная ситуация как на Карвачарском, так и на остальных направлениях находится под контролем подразделений АО.