ՊՆ. 4 հոգով ներթափանցել են թշնամու թիկունք, ոչնչացրել ականանետային դասակը և վերադարձել
Ադրբեջանա-արցախյան հակամարտության գոտու ճակատային գծի հարավային ուղղությամբ վերջին օրերին տեղ գտած բազմաթիվ հերոսական դրվագներից մեկում իրենց անունը փառքով են պսակել ՊԲ-ի զինծառայողներ Արամ Հայկի Զոհրաբյանը, Նվեր Սամվելի Ավանեսյանը, Արթուր Իսակի Սարկիսյանը և Արայիկ Կամոյի Հարությունյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Ըստ վերջինիս տարածած հաղորդագրության՝ զինծառայողները 4 հոգով ներթափանցել են թշնամական ուժերի թիկունք, ոչնչացրել մեր ուղղությամբ աշխատող ականանետային դասակի ամբողջ անձնակազմին և, առգրավելով կարևոր փաստաթղթեր ու սպառազինություն, բարեհաջող հետ են վերադարձել:
«Բարոյամարտական բարձր հատկանիշներ դրսևորելու, անձնական խիզախության ու մարտական բարդ առաջադրանքը անթերի իրականացնելու համար տղաները ներկայացվել են պետական բարձր պարգևների», - նշել է ՊՆ խոսնակը:

МО: вчетвером проникли в тыл врага, уничтожили минометный взвод и вернулись обратно
К многочисленным героическим эпизодам, которые в последние дни происходили на южном участке зоны азербайджано-арцахского конфликта, прибавился еще один, в котором славой себя увенчали военнослужащие Армии обороны Арам Гайкович Зограбян, Нвер Самвелович Аванесян, Артур Исакович Саркисян и Араик Камоевич Арутюнян. Об этом сообщила пресс-секретарь Минобороны Шушан Степанян.
Согласно последнему сообщению, четверо военнослужащих проникли в тыл вражеских сил, уничтожили весь личный состав работавшего в нашем направлении миномоетного взвода и, изъяв важные документы и вооружение, успешно вернулись обратно.
“За проявление высоких морально-боевых качеств, личную отвагу и безукоризненное выполнение сложного боевого задания военнослужащие представлены к высоким государственным наградам”,- отметила пресс-секретарь МО.