Կորոնավիրուսային հիվանդության 1194 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 28 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 2-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1194 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 93448 դեպք, որոնցից 56466-ն` առողջացած, 1391-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 35215 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 410524 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 2544 թեստավորում: Նոյեմբերի 2-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ կա 639 առողջացած և 28 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Выявлено 1194 новых случая коронавирусного заболевания. Умерли 28 человек
По состоянию на 11:00 2-го ноября выявлено 1194 новых случая коронавирусного заболевания. Общее число инфицированных достигло 93448. Выздоровели 56466 человек, умер – 1391. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 35215 пациентов. Всего проведено 410524 тестирования, за минувшие сутки – 2544. По состоянию на 11:00 2-го ноября выздоровели 639 человек, умерли – 28.
Накануне скончались еще три человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 376.