Աջափնյակում հատվել է 11 հատ թեղի. տարածքի սեփականատերն ասում է, որ ինքը չի հատել
«Ծառերի «ցեղասպանություն»՝ Աջափնյակում» հրապարակման առթիվ, բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանի հանձնարարականով Երևանի տարածքային բաժնի տեսուչները մեկնել են նշված հասցե և արձանագրել 11 թեղի տեսակի հատված ծառի կոճղեր: Այս մասին քիչ առաջ «Հետքին» հայտնեց բնապահպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Հասմիկ Մկրտչյանը:
Բաժնի տեսուչները կատարել են չափագրումներ, ըստ որոնց՝ հատվել են 12-30 սմ տրամագծով ծառեր:
Այնուհետև չափագրողներին մոտեցրել է տվյալ տարածքի սեփականատերը, ներկայացրել իր սեփականության վկայականը, որն Անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեն իրեն տվել է 2007թ. սեպտեմբերի 12-ին՝ կառուցապատման նպատակով: Սեփականատերն ասել է, որ ինքը չի հատել ծառերը և դիմելու է ոստիկանություն:

В Ачапняке срублено 11 вязов: владелец территории отрицает свою причастность к произошедшему
Сразу после появления в “Hetq”-е публикации “Геноцид” деревьев в Ачапняке” инспекторы территориальной экологической инспекции Еревана по поручению министра экологии РА Арама Арутюняна отправилисяь на место происшествия и зафиксировали 11 пней от срубленных вязов. Об этом “Hetq”-у сообщила пресс-секретарь министерства экологии Асмик Мкртчян.
Инспекторы провели обмеры, которые показали, что срезаны деревья диаметром 12-30 см.
После этого к инспекторам подошел собственник данной территории, который предъявил свидетельство о праве на собственность, выданное ему Государственным комитетом кадастра недвижимости 12 сентября 2007 г. с целью застройки. Владелец участка отрицал свою причастность к вырубке деревьев, заявив, что собирается обратиться в полицию.