Ադրբեջանը «Սմերչ»-ով հրթիռակոծում է Ստեփանակերտը, Շուշին և Մարտակերտը
Այս պահին ադրբեջանական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծության են ենթարկվում Ստեփանակերտ, Շուշի և Մարտակերտ քաղաքները: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Պաշտպանության բանակը։
Ադրբեջանը, հերթական անգամ խախտելով միջազգային մարդասիրական և սովորութային իրավունքների պահանջները, կրակի տակ է առել բացառապես խաղաղ բնակավայրերը, ինչի հետևանքով քաղքացիական բնակչության շրջանում կան տուժածներ:
Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը կատարում է հերթական պատերազմական հանցագործությունը: Իրադրության հետագա լարման համար ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի հանցագործ ղեկավարությունը:

Азербайджан обстреливает из “Смерча” Степанакерт, Шуши и Мартакерт
В эти минуты азербайджанские силы обстреливают из РСЗО “Смерч” города Степанакерт, Шуши и Мартакерт, сообщает Армия обороны Арцаха.
Азербайджан в очередной раз нарушил требования международного гуманитарного и обычного права, начав обстрел исключительно мирных населенных пунктов, вследствие чего среди гражданского населения есть пострадавшие.
Военно-политическое руководство Азербайджана совершает очередное военное преступление. Всю ответственность за дальнейшее нагнетание ситуации несет преступное руководство Азербайджана.