Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ինքնաբացարկ հայտնեց
«Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հանել է իր թեկնածությունը Երեւանի թիվ 7 ընտրատարածքից: Այս մասին «Հետքին» տեղեկացրին «Ժառանգություն» կուսակցությունից:
Հիշեցնենք, որ թիվ 7 ընտրատարածքում ՀԱԿ-ի կողմից առաջադրվել էր նաեւ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը: Նրա հիմնական մրցակիցը ԱԺ գործարար պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանն է: Րաֆֆի Հովհաննիսյանն առաջարկել էր, որ բոլոր ընտրատեղամասերում ընդդիմությունն ունենա մեկ թեկնածու, որպեսզի ձայները չփոշիանան:
Առաջադրումներից հետո, երբ հայտնի են եղել թեկնածուները, Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այդ թեմայով հանդիպումներ է ունեցել ՀԱԿ-ի եւ ՀՅԴ ներկայացուցիչների հետ, սակայն Հայ ազգային կոնգրեսը մերժել է «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդի առաջարկը:
Հակառակ արմատական ընդդիմության մերժմանը՝ այնուամենայնիվ, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը որոշել է ինքնաբացարկ հայտնել եւ ընտրապայքարը շարունակել համամասնական ընտրակարգով:

Раффи Ованнисян объявил самоотвод
Председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян снял свою кандидутуру в 7-ом избирательном округе Еревана. Об этом «Hetq»-у сообщили в партии «Наследие».
Напомним, что в указанном округе оппозиционный Армянский национальный конгресс выдвинул кандидатуру главного редактора газеты «Айкакане жаманак» Никола Пашиняна. Его основным соперником является депутат Национального Собрания, предприниматель Самвел Алексанян. Р.Ованнисян предложил, чтобы оппозиция во всех округах имела по одному кандидату, что позволит избежать распыления голосов.
После выдвижения кандидатов в депутаты, Раффи Ованнисян провел обсуждение по данному вопросу с представителями АНК и АРФ Дашнакцутюн. Однако конгресс отклонил предложение лидера «Наследия». Несмотря на это, Раффи Ованнисян решил объявить самоотвод и продолжить борьбу по пропорциональному списку.