ՊԲ․ «Տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում»
Գիշերվա ընթացքում արցախաադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտեր: Այս մասին ասվում է Արցախի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունում։
Հոկտոմբերի 24-ի երեկոյան հակառակորդը հերթական անգամ հրետակոծել է խաղաղ բնակավայրերը, մասնավորապես՝ Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա, Թաղավարդ, Գիշի, Սպիտակաշեն համայնքներն ու Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղը:
«Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումների կողմից շարունակվում են հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խմբերի հայտնաբերման և ոչնչացման գործողությունները»,- հաղորդում է Արցախի պաշտպանական գերատեսչությունը:

На всех направлениях линии фронта идут локальные бои – АО
В течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность. На отдельных участках продолжались артиллерийские бои, сообщает Министерство обороны Арцаха.
Вечером 24 октября противник в очередной раз обстрелял мирные населенные пункты – общины Кармир Шука, Тагавард, Гиши, Спитакашен Мартунинского района и село Аветараноц Аскеранского района.
“В настоящее время на всех направлениях линии фронта идут локальные бои. Подразделения Армии обороны продолжают осуществлять действия по обнаружению и уничтожению диверсионно-разведывательных групп противника”,- сообщает МО Арцаха .