Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի Խմբի համանախագահներին
Հոկտեմբերի 23-ին, աշխատանքային այցով Միացյալ Նահանգներում գտնվող ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա) ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին: Այս է տեղեկացնում ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում օպերատիվ իրադրությանը: Նախարար Մնացականյանը խորը մտահոգություն է հայտնել Ադրբեջանի կողմից՝ հոկտեմբերի 10-ին և 17-ին կրակի դադարեցման վերաբերյալ ձեռքբերված համաձայնությունների տապալման առնչությամբ և ընդգծեց, որ հակամարտությունը ռազմական ճանապարհով լուծելու Ադրբեջանի նկրտումները մարտահրավեր են ողջ տարածաշրջանի համար:
Կողմերը վերահաստատել են ռազմական գործողությունների դադարեցման շուրջ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման և վերիֆիկացիոն մեխանիզմներով պահպանվող կայուն հրադադարի անհապաղ հաստատումը:
Ընդգծվել է բացառապես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակներում խաղաղ գործընթացը շարունակելու անհրաժեշտությունը:

On October 23, Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan, who is on a working visit to the United States, met with OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russia), Andrew Schofer (USA), Stéphane Visconti (France) and Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk for a discussion of the ongoing fighting in the Karabakh conflict zone.
Minister Mnatsakanyan, according to a statement released by his office, expressed deep concern over Azerbaijan's failure to reach a ceasefire agreement reached on October 10, 17 and stressed that Azerbaijan's aspiration to resolve the conflict by force is a challenge for the entire region.
The parties reaffirmed the necessity for the immediate establishment of a lasting ceasefire maintained by the implementation of the ceasefire agreements.
The need to continue the peace process exclusively within the framework of the OSCE Minsk Group Co-Chairs was stressed.