Հաստատվել է կորոնավիրուսի 2213 նոր դեպք, մահացել է 12 մարդ
Հոկտեմբերի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2213 նոր դեպք (երեկ կատարվել է 4497 թեստավորում), մահացել է 12 մարդ։ Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Ընդհանուր առմամբ՝ հաստատվել է 75523 դեպք, որոնցից 50701-ն` առողջացած, 1157-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 23332 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 372550 թեստավորում: Կա 425 առողջացած:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 333 է:

Подтвердились 2213 новых случаев COVID-19. Умерли 12 человек
По состоянию на 11:00 24 октября подтвердились 2213 новых случаев COVID-19 (вчера было проведено 4497 тестирований). Умерли 12 человек. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
Общее число подтвержденных случаев коронавируса – 75523. В том числе 50701 случай выздоровления и 1157 случаев смерти.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 23332 пациента. Всего проведено 372550 тестирований. Выздоровели 425 пациентов.
Накануне скончались 4 человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 333.