Ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում շարունակվում են տեղային նշանակության մարտերը
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերն ու փոխհրաձգությունները:
Ինչպես տեղեկացնում է Պաշտպանության բանակը, երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:
ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են հակառակորդի հարձակողական գործողությունները՝ վերահսկողության ներքո պահելով օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

На всех направлениях линии фронта идут бои местного значения
Ночью в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность. На отдельных участках продолжались артиллерийские бои и перестрелки.
Согласно сообщению Армии обороны, накануне вечером азербайджанские вооруженные силы, в очередной раз нарушив нормы международного гуманитарного права, обстрелял мирные населенные пункты, в том числе столицу – Степанакерт.
В настоящее время на всех направлениях линии фронта идут бои местного значения. Подразделения Армии обороны успешно пресекают наступательные действия противника, держа под своим контролем оперативно-тактическую обстановку, говорится в сообщении.