Հայաստանի տարածքում ադրբեջանական ԱԹՍ-ի հարվածից 14-ամյա երեխա է տուժել
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների հետևանքով՝ անօդաչու թռչող սարքի հարվածից տուժել է 14 տարեկան երեխա, որը մեքենայով գնալիս է եղել դաշտ՝ հողագործական աշխատանքի: Այս մասին հայտնում է Առողջապահության նախարարության խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
«Պատանին բազմաթիվ վնասվածքներով տեղափոխվել է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն: Այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում: Վերջինիս առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են ծանր:
Երեխան ունի կրծքավանդակի բեկորային վնասվածք, ձախակողմյան հեմոպնևմոթորաքս, աջակողմյան պնևմոթորաքս, որովայնի սալջարդ»,- նշել է նախարարության խոսնակը։

14-летний подросток пострадал в результате удара азербайджанского БПЛА по территории Армении
Вследствие агрессивных действий Азербайджана на территории Армении от удара беспилотного летательного аппарата пострадал 14-летний мальчик. Он ехал на машине в поле для выполнения земледельческих работ. Об этом сообщает пресс-секретарь Министерства здравоохранения Алина Никогосян.
“Подросток доставлен в медцентр “Сурб Аствацамайр” с многочисленными повреждениями и в настоящее время находится в отделении реанимации. Врачи оценивают его состояние как тяжелое.
У мальчика осколочное ранение грудной клетки, левосторонний гемопневмоторакс, правосторонний пневомоторакс, ушиб брюшной полости”,- сообщила пресс-секретарь Минздрава.