Հայաստանի տարածքում ադրբեջանական ԱԹՍ-ի հարվածից 14-ամյա երեխա է տուժել
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների հետևանքով՝ անօդաչու թռչող սարքի հարվածից տուժել է 14 տարեկան երեխա, որը մեքենայով գնալիս է եղել դաշտ՝ հողագործական աշխատանքի: Այս մասին հայտնում է Առողջապահության նախարարության խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
«Պատանին բազմաթիվ վնասվածքներով տեղափոխվել է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն: Այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում: Վերջինիս առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են ծանր:
Երեխան ունի կրծքավանդակի բեկորային վնասվածք, ձախակողմյան հեմոպնևմոթորաքս, աջակողմյան պնևմոթորաքս, որովայնի սալջարդ»,- նշել է նախարարության խոսնակը։

A fourteen-year-old boy in Armenia was struck and injured by an Azerbaijani drone strike, this according to Armenian Health Ministry spokesperson Alina Nikoghosyan.
The boy, who was in a vehicle heading to a field to work, was rushed to a Yerevan hospital.
The attack is said to have taken place near Vardenis in the Sotk village of Armenia's Gegharkunik Province.
When the drone strikes hit, there were other civilians, including children, in a farm field harvesting potatoes.
Doctors at Yerevan's Surb Astvatsamayr Medical Center report that the child’s current condition is listed as serious.