Հադրութում ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի անդամները սպանել են երկու բնակչի՝ մորն ու որդուն. Արցախի ՄԻՊ
Այսօր Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը հստակ տեղեկություններ է ստացել, որ առավոտյան Հադրութ քաղաք ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի ներթափանցման ժամանակ այդ խմբի անդամները տանը սպանել են Հադրութի երկու բնակչի՝ մոր ու նրա հաշմանդամություն ունեցող որդուն:
Այժմ աշխատանքներ են տարվում հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ և վաղը ԱՀ ՄԻՊ-ը հանդես կգա ավելի մանրամասն տվյալներով:
«Խստագույնս դատապարտելով ադրբեջանական զինված ուժերի շարունակական վայրագ հանցագործությունները Արցախի բնակչության հանդեպ՝ պահանջում եմ միջազգային հանրությունից այս դեպքն արժանացնել համարժեք արձագանքի և հետամուտ լինել հանցագործներին համապատասխան պատժի ենթարկելու հարցում»,-հայտնել է ԱՀ ՄԻՊ Ա. Բեգլարյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ նախքան հումանիտար հրադադարի հաստատումը, ադրբեջանական կողմը դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման փորձ է ձեռնարկել Հադրութի ուղղությամբ:

Члены азербайджанской диверсионной группы убили в Гадруте двух жителей – мать и сына – ЗПЧ Арцаха
Защитник прав человека Республики Арцах Артак Бегларян распространил сообщение, в котором говорится: “Администрация Защитника прав человека Республики Арцах получила сегодня точные сведения о том, что в ходе проникновения утром в город Гадрут азербайджанской диверсионной группы ее члены убили находившихся дома двух местных жителей – женщину и ее сына-инвалида.
В настоящее время ведутся работы по выяснению обстоятельств, после чего завтра будут представлены более подробные сведения.
Решительно осуждая не прекращающиеся варварские преступления вооруженных сил Азербайджана против населения Арцаха, требую от международного сообщества отреагировать на этот случай и добиться соответствующего наказания для преступников”.