Շուշան Ստեփանյան. «Ճակատի տարբեր ուղղություններում ստեղծվել են հնարավորություններ հաջողությունները զարգացնելու համար»
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացնում է, որ գիշերվա ընթացքում հակառակորդը փորձել է առաջանալ և ամրանալ հարավարևելյան ուղղությամբ (Ջեբրայիլ չհասած), սակայն հայկական զինված ուժերի հրթիռահրետանային դիպուկ կրակով ադրբեջանական ստորաբաժանումները խոցվել են։
«Առավոտյան 06:30-ին հերթական հրթիռահրետանային հարվածից հետո, մարտադաշտում թողնելով ևս 60 զոհ, ինչպես նաև 22 միավոր խոցված, մի քանի տասնյակ սարքին տեխնիկա, հակառակորդի գերհագեցած երեք բրիգադների մնացորդները խուճապահար դիմել են փախուստի։
Հայկական ստորաբաժանումների դիպուկ կրակով քիչ առաջ հարավարևելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի վառելաքսուքային պահպանման խոշոր բազա։
Ճակատի տարբեր ուղղություններում ստեղծվել են հնարավորություններ հաջողությունները զարգացնելու համար»,- ասված է Շուշան Ստեփանյանի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ։

Шушан Степанян: “На различных направлениях фронта созданы возможности для развития успеха”
В течение ночи противник пытался продвинуться и закрепиться на южном направлении (не доходя до Джебраила). Однако азербайджанские подразделения были поражены метким ракетно-артиллерийским огнем армянских вооруженных сил. Об этом сообщила на своей странице в Facebook пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян.
“В 0 6:30 утра после очередного ракетно-артиллерийского удара остатки трех сверхоснащенных бригад в панике бежали, оставив на поле боя 60 убитых, а также 22 единицы подбитой и несколько десятков единиц целой техники.
На юго-восточном направлении армянские подразделения немногим ранее поразили точным огнем крупную базу горюче-смазочных материалов противника. На различных участках фронта созданы возможности для развития успеха”,- написала Ш.Степанян.