ՊԲ. Հակառակորդը շարունակում է թիրախավորել խաղաղ բնակավայրերը մարդասիրական իրավունքով արգելված զինատեսակներից
Հակառակորդը շարունակում է թիրախավորել խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը՝ միջազգային մարդասիրական իրավունքով արգելված զինատեսակներից: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության ՊՆ-ի պաշտոնական կայքը։
Հաղորդագրության համաձայն՝ ՊԲ-ն արդեն իսկ հասցնում է հզոր հարվածներ Ադրբեջանի խորը թիկունքում տեղակայված կարևորագույն ռազմական օբյեկտներին: Լարվածությունը հակամարտության գոտում ևս մեկ աստիճանով բարձրացնելու ամբողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա:

АО: “Противник прдолжает обстреливать мирные населенные пункты из запрещенных международным гуманитарным правом видов оружия”
Противник продолжает обстреливать мирные населенные пункты, в том числе столицу Арцаха Степанакерт, из запрещенных международным гуманитарным правом видов оружия. Об этом сообщает официальный сайт Министерства обороны Республики Арцах.
Согласно сообщению, Армия обороны уже наносит мощные удары по расположенныам в глубоком тылу Азербайджана важнейшим военным объектам. Вся ответственность за новую эскалацию напряженности в зоне конфликта ложится на азербайджанскую сторону.