Հայկական կողմն առգրավել է հակառակորդի 3 զրահատեխնիկա
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հայտնել է, որ առգրավվել է հակառակորդի երեք զրահատեխնիկա, ևս մեկը՝ խոցվել.
«Հարգելի ՛ հայրենակիցներ
Տեսանյութն այսօր առաջնագծում մեր ունեցած հերթական հաջողության մասին է: Մարտական ընկերներս` Գեղամը, Էդիկը, Արմենը և Ռուբիկը (Լյուպիտան), ովքեր մասնակցել են Արցախյան առաջին պատերազմին, 2016թ.-ի ապրիլյանին, մեր մյուս տղաների օգնությամբ խոցել են թշնամու 1 զրահատեխնիկա, իսկ 3-ն առգրավել:
Միանում եմ նրանց խանդավառությանը: Տղերք, հպարտ եմ ձեզանով: Կեցցե՛ք»,- իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արցախի նախագահը:

Армянская сторона захватила 3 единицы бронетехники противника
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян сообщил о захвате трех и уничтожении одной единицы бронетехники.
“Видео рассказывает о нашем очередном успехе сегодня на передовой. Мои боевые друзья Гегам, Эдик, Армен и Рубик (Люпитан), участвовавшие в первой Арцахской войне и апрельской войне 2016 года, при помощи наших остальных ребят сбили одну и захватили три единицы бронетехники врага.
Присоединяюсь к их ликованию. Ребята, я горжусь вами. Молодцы!” – написал на своей странице в Facebook президент Арцаха.