Ադրբեջանը ձեռնարկում է հարձակման փորձեր՝ կիրառելով հրետանի, ԱԹՍ-ներ և զրահատանկային ուժեր
Սեպտեմբերի 29-ին արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի ամբողջ երկարությամբ շարունակում են ընթանալ մարտական գործողություններ: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը։
Համաձայն հաղորդագրության՝ ադրբեջանական կողմը ձեռնարկում է հարձակման փորձեր՝ կիրառելով հրետանի, ԱԹՍ-ներ և զրահատանկային ուժեր: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կասեցնում են հակառակորդի գրոհները՝ նրան պատճառելով կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի նշանակալի կորուստներ: Ըստ լրացվող տվյալների, հայ մարտիկների գործողությունների արդյունքում, հակառակորդը կորցրել է 11 ԱԹՍ, այդ թվում նաև՝ հարվածային, 1 ինժեներական զրահատեխնիկա, 4 զրահափոխադրիչ 82Ա, 5 տանկ: Հակառակորդը ունի նաև կենդանի ուժի մեծաթիվ կորուստներ:

Азербайджан предпринимает попытки наступления с использованием артиллерии, БПЛА и бронетанковых сил
29 сентября боевые действия продолжаются по всему периметру арцахско-азербайджанской границы, сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
Азербайджанская сторона предпринимает попытки наступления с применением артиллерии, беспилотных летальных аппаратов и бронетанковых сил, говорится в сообщении. Подразделения Армии обороны успешно пресекают атаки противника, причиняя ему значительные потери в живой силе и бронетехнике. Согласно поступающим данным, в результате действий армянских бойцов противник потерял 11 беспилотников, в том числе ударных, 1 единицу инженерной бронетехники, 4 бронетранспортера БТР-82а, 5 танков. Противник несет многочисленные потери также в живой силе.