Վարչապետը հանդիպել է պաշտպանության նախարարության և զինված ուժերի ղեկավար կազմին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Պաշտպանության նախարարություն և հանդիպում ունեցել Զինված ուժերի ղեկավար կազմի հետ՝ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանի և Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
«Բարձրագույն սպայակազմը վարչապետին է ներկայացրել ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանագոտում հակառակորդի կողմից սանձազերծված ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը, հակառակորդի գործողությունները զսպելու ուղղությամբ հայկական զինուժի կողմից իրականացվող պատժիչ քայլերն ու համարժեք գործողությունները:
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է՝ ՀՀ զինված ուժերի խնդիրը մեկն է՝ հաղթանակը, և ողջ հայ ժողովուրդը միասնական կերպով ինչպես միշտ կանգնած է բանակի կողքին»,- ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում:

Премьер встретился с руководящим составом Минобороны и ВС
Премьер-министр Никол Пашинян посетил Министерство обороны, где встретился с руководящим составом Вооруженных Сил во главе с начальником Генштаба, генерал-лейтенантом Оником Гаспаряном и заместителем министра обороны Габриелом Балаяном. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
“Высокопоставленный офицерский состав представил премьеру оперативную ситуацию, сложившуюся вследствие военных действий, развязанных противником в зоне карабахско-азербайджанской границы, осуществляемые армянскими Вооруженными Силами карательные шаги и эквивалентые действия по сдерживанию противника.
Никол Пашинян отметил, что перед ВС Армении стоит одна задача – победить, и весь армянский народ, как всегда объединившись, рядом с армией”,- говорится в официальном пресс-релизе.