Արայիկ Հարությունյանը Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 27-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված արտահերթ նիստ: Այս մասին հայտնում է Արցախի նախագահի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան հակառակորդի կողմից ձեռնարկած լայնամասշտաբ ագրեսիայի մանրամասներն ու ընթացիկ իրավիճակը, մանրամասնել հայկական կողմի հակազդող միջոցները:
Նախագահ Հարությունյանը ընդգծել է, որ առկա են բոլոր ռեսուրսները հակառակորդին համարժեք և համաչափ հարված հասցնելու համար, իսկ ստեղծված իրավիճակի ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:
Նիստում քննարկվել են ստեղծված իրավիճակի և սպասվող առաջիկա զարգացումների հետ կապված հարցեր, նախագահի կողմից պատասխանատուներին տրվել են կոնկրետ հանձնարարականներ:

Араик Арутюнян созвал внеочередное заседание Совета безопасности
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 27 сентября созвал внеочередное расширенное заседание Совета безопасности. Об этом сообщает пресс-служба администрации президента Арцаха.
Министр обороны Джалал Арутюнян представил детали широкомасштабной агрессии, предпринятой противником утром 27 сентября, и текущую ситуацию, а также средства противодействия армянской стороны.
А.Арутюнян подчеркнул, что имеются все ресурсы для нанесения противнику соразмерного и эквивалентного удара, а всю ответственность за сложившуюся ситуацию несет военно-политическое руководство Азербайджана.
На заседании были обсуждены вопросы, связанные со сложившейся ситуацией и ожидающимися в ближайшее время процессами. Президент также дал конкретные поручения руководителям соответствующих ведомств.