Ա. Հովհաննիսյան. «Ադրբեջանական բանակն օգտագործում է իր զինանոցում եղած ռեակտիվ համազարկի բոլոր կայանքները»
Ադրբեջանական բանակը մարտերի ժամանակ օգտագործում է իր զինանոցում եղած բոլոր 300 և ավելի մեծ տրամաչափի ռեակտիվ համազարկի կայանքները։ Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության նախարարության աշխատակից Արծրուն Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում։
Նա նշում է, որ ադրբեջանական կողմը կիրառել է «Սմերչ», «Քասիրգա», «Պոլոնեզ» և այլն։ Ա. Հովհաննիսյանը նաև նշում է, որ 17:30-ի դրությամբ հայկական կողմը խփել է ադրբեջանական կողմի ևս մեկ անօդաչու սարք։

Арцрун Ованнисян: “Азербайджанская армия использует все имеющиеся в своем арсенале реактивные системы залпового огня”
В ходе боев азербайджанская армия использует все имеющиеся в своем арсенале реактивные системы залпового огня калибра 300 и более. Об этом сообщил на своей фейсбуковской странице представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
По его словам, азербайджанская сторона применила системы “Смерч”, “Kasirga”, “Полонез” и др. Арцрун Ованнисян также сообщил, что в 17:30 армянская сторона сбила еще один азербайджанский беспилотник.