Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 121 նոր դեպք, մահացել է 6 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ երեկ կատարված 1633 թեստավորումից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 121 նոր դեպք, 29 քաղաքացի առողջացել է, մահացել է 6 քաղաքացի:
Սեպտեմբերի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 47552 դեպք, որոնցից 42637-ն` առողջացած, 936-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3692 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 265241 թեստավորում:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 65 (կին), 82 (տղամարդ), 81 (կին), 61 (տղամարդ), 60 (կին) և 84 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

121 новый случай COVID-19. Умерли шесть человек
По сообщению Министерства здравоохранения РА, в результате проведенных вчера 1633 тестирований был выявлен 121 новый случай COVID-19. Выздоровели 129, умерли шесть человек.
По состоянию на 11:00 21-го сентября общее число инфицированных коронавирусом достигло 47.552. Из них выздоровели 42637, скончались – 936 человек. На данный момент лечение от коронавирусногозаболевания получают 3692 пациента. Всего проведено 265241 тестирование.
Скончавшиеся за минувшие сутки от COVID-19 шесть человек - женщины 65, 60, 84 лет, 81 года и мужчины 82 лет и 61 года – имели сопутствующие хронические заболевания.