«Պռոշյան կոնյակի գործարանի» Արմավիրի մարզի մասնաճյուղում պայթյունի հետևանքով քաղաքացիներ են տուժել, մահացել է երկու անձ
«Պռոշյան կոնյակի գործարանի» Արմավիրի մարզի մասնաճյուղում մոտ մեկ ժամ առաջ ուժեղ պայթյուն է տեղի ունեցել: Նախնական տվյալներով՝ մահացել է՝ 2, տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով «Արմավիրի բժշկական կենտրոն» է տեղափոխվել 4 քաղաքացի:
«Արմավիրի բժշկական կենտրոնի» ընդունարանից փոխանցեցին, որ 4 քաղաքացիներն իրենց մոտ են տեղափոխվել շտապօգնության ավտոմեքենայով՝ ժամը 12:35-ի սահմաններում: Նրանք գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում:
Տեղեկացրին նաև, որ այժմ էլ շտապօգնության ավտոմեքենաները գտնվում են դեպքի վայրում և հնարավոր է նոր տուժածների տեղափոխեն:
Բժշկական կենտրոնի տնօրեն Հարություն Զուռնաչյանը չկարողացավ պարզաբանումներ ներկայացնել. «Շատ խառն ենք, նոր արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել»:
Փորձեցինք պարզաբանում ստանալ նաև «Պռոշյան կոնյակի գործարանի»-ից: Ընդունարանից «Հետք»-ին փոխանցեցին, որ առայժմ տեղեկություններ չունեն, թե գործարանի որ հատվածում է տեղի ունեցել պայթյունը և ինչի հետևանքով:
Այս պահին դեպքի վայրում են գտնվում իրավապահ մարմինների և Արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցները:

В результате взрыва в Армавирском филиале «Прошянского коньячного завода» пострадали люди, погибли 2 человека
В Армавирском филиале «Прошянского коньячного завода» произошел сильный взрыв. По предварительным данным погибли 2 человека, с различными травмами в Медицинский центр Армавира доставлены 4 человека.
В приемной Медицинского центра Армавира сообщили, что все 4 пациента доставлены к ним на машине скорой помощи примерно в 12:35. Они находятся в реанимации. Сообщили также, что машины скорой помощи сейчас находятся на месте происшествия и возможно доставят новых потерпевших.
Директор Медицинского центра Арутюн Зурначьян не смог ничего пояснить. «У нас непростая ситуация. Произошло новое чрезвычайное происшествие».
В приемной Армавирского филиала «Прошянского коньячного завода» сообщили, что пока нет информации в какой части завода и из-за чего произошел взрыв.
В данный момент на месте происшествия находятся сотрудники правоохранительных органов и министерства чрезвычайных ситуаций.