Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի 1 նոր դեպք
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 1 նոր դեպք:
Վարակակիրը Ստեփանակերտ քաղաքից է: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդի շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 3 քաղաքացի: Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 288 մարդու մոտ, որից 265-ը հաղթահարել է հիվանդությունը:
Փաստացի բուժում է ստանում 21, ընդհանուր մեկուսացված է 49 քաղաքացի: Բժիշկները 1 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 3-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 221 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 10535 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Арцахе зарегистрирован один новый случай заражения коронавирусной инфекцией
Министерство здравоохранения Арцаха сообщает, что зафиксирован один новый случай заражения коронавирусной инфекцией. Зараженный из города Степенакерт. Ведутся соответствующие работы для выявления очага заражения и круга контактных лиц.
Выздоровели 3 человека. До сегодняшнего дня коронавирусная инфекция выявлена у 288 человек, из них 265 выздоровели.
Лечение получает 21 человек, изолировано 49 человека. Состояние одного пациента тяжелое, состояние трех пациентов врачи оценивают, как средней тяжести.