Գրանցվել է կորոնավիրուսի 52 նոր դեպք. մահացել է 8 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 52-ով՝ ընդհանուր կազմելով 39 102: Նախօրեին կատարվել է 394 թեստավորում: Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
Մահացել է 8 մարդ: Մահացածները եղել են 72 (տղամարդ), 75 (կին), 72 (կին), 58 (կին), 68 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 90 (տղամարդ) և 57 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 762 է:
Առողջացել է ևս 111 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 29 861-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8251 քաղաքացի:
Մինչև օրս արձանագրվել է նաև մահվան 228 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Зафиксировано 52 новых случая коронавирусного заболевания. Скончались 8 человек
В Армении число подтвержденных случаев коронавирусного заболевания за сутки увеличилось на 52, составив 39 102. Накануне было проведено 394 тестирования, сообщает Министерство здравоохранения РА.
Скончались 8 человек: мужчины 72, 68 лет, 71 года, 90, 57 лет и женщины 75, 72, 58 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания. Всего от Covid-19 умерло 762 человека.
Выздоровели 111 человек. Общее число преодолевших болезнь – 29 861.
На данный момент лечение получает 8251 человек.
До сих пор умерли 228 пациентов с подтвержденной  коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни.