Հաստատվել է կորոնավիրուսի 383 նոր դեպք, մահացել է 8 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 36996 դեպք, որոնցից 26243-ն` առողջացած, 700-ը` մահվան ելքով: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 1850 թեստավորում և գրանցվել կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 383 նոր դեպք և 509 առողջացած։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9833 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 155664 թեստավորում:
Մահացել է 8 մարդ: Դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ը հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 71 (կին), 56 (կին), 69 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 79 (կին), 85 (կին), 85 (կին) և 64 (կին) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 220 է:

Подтвердились 383 новых случая коронавируса. Умерли 8 человек
Министерство здравоохранения РА сообщает, что по состоянию на 11:00 25-го июля общее число случаев коронавирусного заболевания составило 36.996. Выздоровели 26.243 человека, умерли 700 человек. За минувшие сутки было проведено 1850 тестирований, выявлено 383 новых случая коронавируса, выздоровели 509 человек.
На данный момент лечение от коронавируса получают 9833 пациента. Общее число проведенных тестирований – 155.664.
Умерли 8 человек: женщины 56, 79, 85, 85, 64 лет,71 года и мужчины 69, 72 лет. Все они, за исключением 64-летней пациентки, имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались еще два человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее числотаких случаев – 220.