Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Արցախում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության նորանշանակ ղեկավարին
Արցախի ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ հուլիսի 24-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի /ԿԽՄԿ/ առաքելության Ստեփանակերտի գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Բերտրան Լամոնին։
Հանդիպման ընթացքում Բերտրան Լամոնը արտաքին գործերի նախարարին է ներկայացրել առաջիկայում ԿԽՄԿ կողմից իրականացվելիք ծրագրերը։ Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում հանրապետությունում ԿԽՄԿ առաքելության գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցերի շուրջ։
Մասիս Մայիլյանը պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցել հանրապետությունում Կարմիր Խաչի առաքելությանը՝ կարևորելով Արցախում մարդասիրական խնդիրների լուծմանն ուղղված ԿԽՄԿ գրասենյակի գործունեությունը:

Масис Маилян принял новоназначенного руководителя миссии Международного комитета Красного Креста в Арцахе
24 июля министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял новоназначенного руководителя Степанакертского офиса миссии Международного комитета Красного Креста (МККК) в Арцахе Бертрана Ламона.
В ходе встречи Бертран Ламон представил главе внешнеполитического ведомства планы организации, которые предусматривается реализовать в ближайшее время. Состоялся обмен мнениями по ряду вопросов, связанных с деятельностью миссии МККК в республике.
Масис Маилян выразил готовность оказать всемерное содействие миссии Красного Креста в республике, отметив важность деятельности офиса МККК в Арцахе в решении гуманитарных проблем.