Կորոնավիրուսային հիվանդության 451 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հուլիսի 24-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 36613 դեպք, որոնցից 25734-ն` առողջացած, 692-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9969 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 153814 թեստավորում: Հուլիսի 23-ին կատարվել է 1935 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 451 նոր դեպք և 490 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 89 (տղամարդ), 90 (կին), 65 (կին) և 88 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 218 է:

451 новый случай COVID-19. Умерли четыре человека
По состоянию на 11:00 24-го июля общее число случаев заболевания COVID-19 составляет 36.613. Вылечились 25.734 человека, умерли 629 человек. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
На данный момент лечение получают 9969 пациентов. В целом проведено 15.3814 тестирований, а только 23-го июля – 1935.
Таким образом, за минувшие сутки подтвердился 451 новый случай коронавирусного заболевания, болезнь преодолели 490 человек, умерли 4 пациента.
Все скончавшиеся – мужчина 89 лет и женщины 90, 65, 88 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Число таких случаев – 218.