Գրանցվել է կորոնավիրուսի 273 նոր դեպք. մահացել է 12 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 273-ով՝ ընդհանուր կազմելով 35 254: Նախօրեին կատարվել է 1072 թեստավորում: Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
12 մարդ մահացել է: Բուժառուները եղել են 75 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 71 (կին), 65 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 92 (կին), 94 (կին), 85 (կին), 83 (կին), 80 (տղամարդ), 63 (տղամարդ) և 89 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 662 է:
Առողջացել է ևս 704 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 24 206-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10 171 քաղաքացի:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 215 է:

Выявлено 273 новых случая коронавирусного заболевания. Умерли 12 человек
Число выявленных в Армении случаев коронавирусного заболевания увеличилось на 273, достигнув в целом 35.254. Накануне было проведено 1072 тестирования. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Умерли 12 человек: мужчины 75, 64, 65, 83, 80, 63 лет и женщины 71 года, 92, 94, 85, 83, 89 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания. Общее число случаев смерти от COVID-19 составляет 662.
Выздоровели еще 704 человека. Общее число лиц, преодолевших болезнь, - 24.206.
На данный момент фактическое лечение от коронавируса получает 10.171 человек.
Накануне скончались 6 пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 215.