Հայ-ադրբեջանական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացնում է, որ հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 19-ի լույս 20-ի գիշերը, ինչպես նաև այս պահին, պահպանվել է հարաբերական անդորր։
Հակառակորդը սահմանի առանձին հատվածներում հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 9 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 137 կրակոց:
Ճամբարակի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ 2 անգամ, ընդ որում հակառակորդը կիրառել է ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ։ Հայկական կողմի պատասխան կրակով հակառակորդը լռեցվել է։
Չինարի, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Բերքաբեր, Բերդավան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ ոչ նպատակային կրակ է վարվել 4 անգամ։ Հայկական կողմից պատասխան կրակ չի եղել։
Խնձորուտի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ ոչ նպատակային կրակ է վարվել 2 անգամ։ Հայկական կողմից պատասխան կրակ չի եղել։
Պարույր Սևակի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ մեկ անգամ։ Հայկական կողմի պատասխան կրակով հակառակորդը լռեցվել է։

На армяно-азербайджанской границе сохраняется относительное спокойствие
Пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян сообщает, что в ночь с 19-го на 20-е июля, а также на данный момент на армяно-азербайджанской границе сохраняется относительное спокойствие.
На отдельных участках границы противник нарушил режим прекращения 9 раз, произведя в направлении армянских позиций около 137 выстрелов из стрелкового оружия.
Дважды были обстреляны боевые позиции в направлении Чамбарака, при этом противник применил гранатомет типа АГК-17. Армянская сторона открыла ответный огонь.
В направлении боевых позиций рядом с Чинари, Неркин Кармрахпюром, Беркабером, Бердаваном 4 раза велся нецелевой огонь. С армянской стороны ответного огня не было.
В направлении боевых позиций у Хндзорута нецелевой огонь был открыт дважды. Ответа с армянской стороны не последовало.
В направлении боевых позиций у села Паруйр Севак огонь был открыт один раз. Армянская сторона ответным огнем заставила противника замолчать.