Հեղինակային երգի երեկո՝ Մաշտոցի պուրակում
Մաշտոցի պուրակում նստացույցի ժամկետն այսօր լրանում է: Տաղավարների դեմ պայքարող քաղաքացիներն այդ կապակցությամբ պատրաստվում են հանդես գալ հայտարարությամբ:
Մինչ այդ՝ ժամը 18:00-ին, այգում հեղինակային երգի երեկո է. իրենց ստեղծագործություններով հանդես կգան Արմինե Հայրապետյանն ու Վախթանգ  Հարությունյանը:
Նշենք, որ երեկ դեպի Կառավարության շենք քայլարշավից և բողոքի ակցիայից հետո ակտիվիստները վերադարձան Մաշտոցի այգի, սակայն լարված իրավիճակը չսրելու և սադրանքների առիթ չտալու համար որոշեցին ցրվել: Այնուհետև կրկին հավաքվեցին ու գիշերեցին այգում:
Ինչպես երեկ, այգում ոստիկանների թիվը գերազանցում է ցուցարարներինը: Չնայած լարվածությանը` գիշերն անցել է առանց միջադեպերի:

Вечер авторской песни в сквере на проспекте Маштоца
Сегодня истекает срок проведения сидячей акции протеста в сквере на проспекте Маштоца. В связи с этим активисты-экологи, ведущие борьбу против установки павильонов в общественной зеленой зоне, собираются выступить с заявлением.
А до этого, в 18.00, в сквере состоится вечер авторской песни. С исполнением своих произведений выступят Армине Айрапетян и Вахтанг Арутюнян.
Отметим, что после шествия к зданию правительства и проведения там акции протеста активисты вернулись в сквер, однако во избежание провокаций и дальнейшего обострения ситуации они решили разойтись. Тем не менее ночь они опять провели в сквере.