Արայիկ Հարությունյանն այցելել է խմելու ջրի շշալցման նորաբաց գործարան և պահածոների արտադրությամբ զբաղվող «Տրիումֆ գրուպ» ՍՊԸ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 8-ին այցելել է մայրաքաղաքում «Ստարտափ սերվիս» ՍՊ ընկերության խմելու ջրի շշալցման նորաբաց գործարան և պահածոների արտադրությամբ զբաղվող «Տրիումֆ գրուպ» ՍՊԸ:
Նախագահի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ երկու ընկերությունների պատասխանատուները նշել են, որ արտադրանքի հիմնական պատվիրատուն հանդիսանում է Պաշտպանության բանակը, ինչը հնարավոր է դարձել հանրապետության նախագահի մոտ վերջերս այդ կապակցությամբ հրավիրված աշխատանքային խորհրդակցությունից հետո: Արդյունքում «Ստարտափ սերվիս» ՍՊԸ-ն ստեղծել է 15 նոր աշխատատեղ՝ միջինը 80 հազար ՀՀ դրամ աշխատավարձով, իսկ վերջին մեկ տարում չգործած «Տրիումֆ գրուպ» ՍՊԸ պետական աջակցության շնորհիվ վերականգնել է արտադրական գործունեությունը՝ մթերելով տեղական գյուղմթերքը և ապահովելով ավելի քան 120 աշխատատեղ՝ 100 հազար ՀՀ դրամ միջին աշխատավարձով:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է այդ ընկերությունների գործունեությունը Արցախի տնտեսության աշխուժացման համատեքստում և հավաստիացրել, որ կառավարությունն իր ամբողջ գործիքակազմով շարունակելու է աջակցել բոլոր տնտեսվարող սուբյեկտներին:
Հանրապետության նախագահին ուղեկցում էր ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Լևոն Գրիգորյանը:

Президент республики посетил новый заводы по бутилированию питьевой воды и производству консерв
8 июля Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил в Степанакерте новый завод ООО "Стартап сервис" по бутилированию питьевой воды и ООО "Триумф груп" по производству консерв.
Ответственные лица двух компаний отметили, что основным заказчиком продукции выступает Армия обороны, что стало возможным после рабочего совещания по этой теме, проведенного у президента республики. В результате ООО "Стартап сервис" создало 15 новых рабочих мест со средней зарплатой 80 000 драмов, а ООО "Триумф груп", не действующее в течение года, благодаря государственной поддержке восстановило производственную деятельность, заготовило местную сельхозпродукцию и обеспечило более 120 сотрудников средней зарплатой в 100 000 драмов.
Глава государства отметил важность деятельности этих компаний в контексте оживления экономики Арцаха и заверил, что правительство продолжит всячески оказывать содействие всем хозяйствующим субъектам.