Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսի 5 նոր դեպք
Արցախի Հանրապետությունում հաստատվել է կորոնավիրուսի 5 նոր դեպք, բոլորն էլ գրանցվել են մայրաքաղաք Ստեփանակերտում: Առայսօր հաստատված դեպքերի ընդհանուր քանակը 141 է: Այս մասին հաղորդում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը:
Միևնույն ժամանակ, COVID-19-ի ախտորոշմամբ 1 մարդ հաղթահարել է վարակը և լքել մեկուսացման վայրը: Այս պահին մեկուսացված է 91, փաստացի բուժում է ստանում 29 քաղաքացի:
Քրոնիկ հիվանդություններ և երկկողմանի թոքաբորբ ունեցող պացիենտի առողջական վիճակը շարունակում է ծանր մնալ: Երկու հիվանդի առողջական վիճակը միջին ծանրության է:

В Арцахе выявлено 5 новых случаев COVID-19
В Республике Арцах выявлено 5 новых случаев COVID-19. Все они зарегистрированы в Степанакерте. По сей день общее число подтвержденных случаев составляет 141. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Арцаха.
Вылечился и покинул место изоляции один пациент с коронавирусным заболеванием. На данный момент в изоляции находится 91 человек, фактическое лечение получают 29 человек.
Состояние пациента с хроническими болезнями и двусторонней пневмонией остается тяжелым. Состояние двух пациентов – средней тяжести.