Մեկ շաբաթում Յունիբանկը սպասարկել է ավելի քան 70 000 հաճախորդի
Յունիբանկը, լինելով Հայաստանի բանկային մանրածախ շուկայի առաջատարը, այս օրերին աշխատում է գերծանրաբեռնվածությամբ: Հունիսի առաջին շաբաթում Յունիբանկը սպասարկել է ավելի քան 70 000 հաճախորդի և տրամադրել 3,4 մլրդ ՀՀ դրամի 5270 վարկ ֆիզիկական անձանց և ձեռներեցներին:
- Ստեղծված իրավիճակում Յունիբանկը ձեռնարկում է բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումները, որպեսզի սպասարկման ժամանակ ապահովվի հաճախորդների հարմարավետությունն ու անվտանգությունը: Մեր հաճախորդները, իրենց հերթին, պարտաճանաչ կատարում են պարտավորությունները` ժամանակին մարելով վարկերը: Հայաստանում էապես բարձրացել է ֆինանսական գրագիտության մակարդակը: Մենք բարձր ենք գնահատում մեր հաճախորդների պատասխանատու վերաբերմունքը և ձգտում ենք արդարացնել նրանց սպասումները, - նշեց Յունիբանկի մանրածախ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Գուրգեն Ղուկասյանը:
Յունիբանկի գործունեության կարևոր ուղղություններից մեկը փոքր և միջին բիզնեսին օժանդակությունն է, այդ թվում` կառավարության աջակցության ծրագրերի շրջանակներում: Բանկն առաջարկում է վարկատեսակներ՝ մշակված հատուկ բիզնեսի տարբեր ուղղությունների համար: Վարկատեսակներ առաջարկելիս հաշվի են առնվում բիզնեսի առանձնահատկությունները, օրինակ՝ սեզոնային բնույթը:
- Որոշ ՓՄՁ-ներ այժմ հայտնվել են դժվար վիճակում: Շատերը ֆինանսական աջակցության կարիք ունեն: Մեր խնդիրն է օգնել ձեռներեցներին պահպանել բիզնեսը և շարունակել այն զարգացնել, - ընդգծեց Յունիբանկի կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը:
Կորոնավիրուսի համավարակի պայմաններում Յունիբանկը կոչ է անում իր հաճախորդներին ավելի ակտիվ օգտվել հեռահար ծառայություններից և հնարավորինս սահմանափակել հանրային վայրեր, այդ թվում`բանկի մասնաճյուղեր այցերը: Յունիբանկի հաճախորդները հնարավորություն ունեն օգտվել բոլոր ծառայություններից առանց բանկ այցելելու: Դրա համար անհրաժեշտ է ընդամենը ներբեռնել UniMobile հավելվածը App Store-ից կամ Google Play-ից: Ծառայությունից օգտվելու հայտը նույնպես կարելի է լրացնել օնլայն՝ բանկի կայքում: Մոբայլ հավելվածի միջոցով կարելի է մարել վարկերը, վճարել կոմունալ ծառայությունները, ուղարկել և ստանալ Յունիստրիմ դրամական փոխանցումները, կատարել այլ վճարումներ:
- Եթե, այնուամենայնիվ ,հաճախորդնեին անհրաժեշտ է այցելել բանկ, ապա հորդորում ենք խստագույնս պահպանել վարակի տարածման կանխարգելմանն ուղղված բոլոր կանոնները, այդ թվում`սոցիալական հեռավորությունը հերթում: Մենք իրականացնում ենք բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումները հաճախորդների և անձնակազմի առողջությունը չվտանգելու և հարմարավետ և ապահով սպասարկում կազմակերպելու համար: Պահպանենք անվտանգության կանոնները միասին, - ասաց Յունիբանկի օպերացիոն սպասարկման և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների տնօրեն Արթուր Ապերյանը:

За первую неделю июня Юнибанк обслужил более 70 000 клиентов
Юнибанк, являясь одним из лидеров розничного рынка банковских услуг в Армении, после смягчения карантинных ограничений работает с повышенной нагрузкой. В первую неделю июня Юнибанк обслужил более 70 000 клиентов и предоставил 5270 кредитов физическим лицам и предпринимателям. Объём выданных кредитов за неделю составил 3,4 млрд драмов.
- В этот непростой период Юнибанк предпринимает все меры, чтобы при обслуживании обеспечить клиентам комфорт и безопасность. В свою очередь наши клиенты достойно выполняют обязательства, вовремя погашая кредиты. В Армении заметно повысилась финансовая грамотность и мы очень ценим ответственное отношение клиентов и стремимся максимально оправдать их ожидания, - отметил директор по продажам и развитию розничного бизнеса Юнибанка Гурген Гукасян.
Одно из важнейших направлений работы Юнибанка - поддержка малого и среднего бизнеса, в том числе кредитование в рамках программ содействия правительства республики. Банк предлагает кредитные продукты, разработанные специально для отдельных направлений, с учётом специфики бизнеса - например, сезонного.
- Малый и средний бизнес в Армении оказался в непростой ситуации. Многие предприятия сейчас остро нуждаются в финансовой поддержке, - подчеркнул директор по продажам и развитию корпоративного бизнеса Юнибанка Давид Петросян. - Наша задача - помочь предпринимателям сохранить бизнес и придать новый импульс его развитию.
В период пандемии коронавируса Юнибанк призывает клиентов более активно использовать дистанционные услуги и по возможности ограничить пребывание в общественных местах, в том числе в филиалах банка. У клиентов Юнибанка есть возможность получать необходимые услуги не посещая банк. Для этого достаточно скачать мобильное приложение UniMobile в App Store или Google Play, а затем прямо из дома подать заявку на дистанционное обслуживание. С помощью приложения UniMobile можно погашать кредит, оплачивать коммунальные услуги, отправлять и получать денежные переводы Юнистрим, совершать различные платежи.
- Если все- таки клиенту необходимо посетить банк, то настоятельно рекомендуем тщательно соблюдать меры предосторожности и сохранять в очереди социальную дистанцию, - говорит директор по операционному обслуживанию и информационным технологиям Юнибанка Артур Аперян. - Мы осуществляем все необходимые действия для сохранения здоровья наших клиентов и персонала, и прилагаем все усилия, чтобы обеспечить безопасное и комфортное обслуживание. Придерживайтесь правил безопасности и берегите здоровье!