Լյովա Խաչատրյանն անդամագրվեց ԲՀԿ-ին
ԱԺ անկախ պատգամավոր Լյովա Խաչատրյանը երեկվանից արդեն «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ է: Կուսակցական դառնալով Լյովա Խաչատրյանը փոխել է նաեւ իր քաղաքական պլանները: Նա որոշել է այս անգամ չպայքարել Արագածոտնի մարզի թիվ 14 ընտրատարածքում եւ պայքարը ծավալել Երեւանի թիվ 12 ընտրատարածքում (Շենգավիթ, Էրեբունի):
Իր այս որոշումը Լյովա Խաչատրյանը կատակով պատճառաբանում է, թե «ռոտացիա է արել»՝ Արագածոտնի մարզը փոխարինելով Էրեբունի եւ Շենգավիթ թաղամասերով:
Հիշեցնենք, որ թիվ 14 ընտրատարածքում առաջադրվելու է գլխավոր դատախազի ընկերը՝ «Տիգրան Մեծ» հրատարակչության տնօրեն Վրեժ Մարկոսյանը: ՀՀԿ-ն հենց նրա թեկնածությունն էլ կսատարի:

Лева Хачатрян вступил в ППА
Независимый депутат Национального Собрания Лева Хачатрян вчера вступил в ряды партии “Процветающая Армения”. Став партийным, Хачатрян изменил и свои политические планы – он решил не баллотироваться в парламент в 14-ом избирательном округе Арагацотнской области, а вести борьбу в 12-ом округе Еревана (административный районы Шенгавит и Эребуни).
Напомним, что в 14-ом избирательном округе будет баллотироваться друг генпрокурора РА, директор издательства “Тигран Мец” Вреж Маркосян. Именно его кандидатуру будет поддерживать правящая Республиканская партия Армении.