Ալեն Սիմոնյանի և Արթուր Դանիելյանի միջև տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի և «Ադեկվադ» միաբանության նախագահ Արթուր Դանիելյանի հաղորդումների առթիվ նախապատրաստված նյութերի հիման վրա Հատուկ քննչական ծառայությունում Քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 117-րդ հոդվածի հատկանիշներով (բռնության գործադրմամբ կամ դրա սպառնալիքով խուլիգանության և դիտավորությամբ առողջությանը թեթև վնաս պատճառելու հատկանիշներով) հարուցվել է քրեական գործ: Կատարվում է նախաքննություն:
Այս մասին «Հետք»-ի հարցմանն ի պատասխան ասաց Հատուկ քննչական ծառայության մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
Հիշեցնենք, որ Ալեն Սիմոնյանի և Արթուր Դանիելյանի միջև միջադեպը տեղի է ունեցել ապրիլի 29-ին՝ Արամի փողոցի մերձակայքում։
Ալեն Սիմոնյանն ասում է, որ ընկերոջ հետ զբոսնելիս է եղել, տեսել է Արթուր Դանիելյանին և նրա ղեկավարած միաբանության այլ անդամների։ Դանիելյանին բարևել է, ինչին ի պատասխան Դանիելյանը հայհոյել է, որից հետո ինքը գլխով մեկ անգամ հարվածել է Դանիելյանի քթին։

Возбуждено уголовное дело по инциденту между Аленом Симоняном и Артуром Даниеляном
На основании материалов, подготовленных по сообщениям вице-спикера Национального Собрания Алена Симоняна и председателя организации “Адекват” Артура Даниеляна, в Специальной следственной службе возбуждено уголовное дело по признакам ч.2 ст.258 и ст.117 УК РА (хулиганство с применением насилия или угрозой применения насилия и умышленное причинение легкого вреда здоровью). Проводится предварительное следствие.
Об этом в ответ на запрос Hetq.am сообщила пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян.
Напомним, что 29 апреля в районе улицы Арами в Ереване произошел инцидент между Аленом Симоняном и Артуром Даниелян. По словам А.Симоняна, он прогуливался с товарищем, когда увидел Артура Даниеляна и некоторых других членов возглавляемой им организации. Симонян поздоровлся, на что Даниелян ответил ругательством, после чего Симонян ударил головой по его носу.