Իմ տորթը քո շամպայնին վնաս չէ. ՀՀԿ-ի ու ԲՀԿ-ի մարտի 8-ի մրցավազքը
Արմավիրի մարզի դպրոցներում եւ այլ կառույցներում այսօր առավոտվանից եռուզեռ էր: ՀՀԿ-ի ու ԲՀԿ-ի ավտոմեքենաները, մեկը մյուսին հաջորդելով, քաղցրավենիք ու ոգելից խմիչք էին տանում դպրոցներ ու մանկապարտեզներ: ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռուստամ Գասպարյանի անունից, որպես մարտի 8-ի նվեր, դպրոցներին բաժանվում էին տորթեր, իսկ ՀՀԿ-ի անունից՝ տորթ եւ շամպայն:
Սակայն կանանց տոնն էլ անմասն չմնաց կուսակցական պիտակավորումից եւ քաղաքական PR-ից: Դպրոցների մեծ մասի հանրապետական տնօրենները ԲՀԿ-ի նվեր տորթը չեն ընդունել, փոխարենը «խորին երախտագիտությամբ» վերցրել են ՀՀԿ-ի անունից ուղղարկված տորթն ու շամպայնը:
Ըստ լուրերի՝ Արմավիր քաղաքի թիվ 6 դպրոցի հանրապետական տնօրեն Հասմիկ Գասպարյանն այսօր հետ է ուղարկել Ռուստամ Գասպարյանի ուղղարկած տորթը` ասելով, թե ԲՀԿ-ից իրեն ոչինչ պետք չէ, սակայն խոսակցություններ տարածվեցին, որ Հասմիկ Գասպարյանն ընդունել է ՀՀԿ-ի նվերը: Տնօրենի հետ զրուցել չհաջողվեց: Նրա բջջային հեռախոսն անհասանելի էր:
Նույն կերպ են վարվել նաեւ մարզի Բաղրամյանի տարածաշրջանի շատ դպրոցի տնօրեններ: Խոսակցություններ կան, որ Արմավիրի ՀՀԿ-ական մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը եւս կանանց համար հյուրասիրություն է նախատեսել, իհարկե՝ ՀՀԿ-ի անունից:

Women's Day - Prosperous Armenia, Republican Parties Campaign With Cake and Champagne
Cars driven by representatives of the Republican and Prosperous Armenia parties are going around handing out sweets and drink in schools and kindergartens.
March 8 is International Women’s Day. In Armenia, the custom is to present flowers and candy.
In Armavir, holiday cakes are being distributed to schools as gifts from Prosperous Armenia MP Rustam Gasparyan. Champagne and cake is being distributed in the name of the Republican Party.
Politics, however, seems to intrude even in when it comes to spreading the holiday cheer. Most of the schools’ principals are members of the Republican Party and they refuse to accept gifts from Prosperous Armenia. But they have no qualms about taking cake and champagne when delivered by their own.
According to scuttlebutt, Hasmik Gasparyan, a Republican Party member and Principal of the No. 6 Armavir School, has sent back a cake delivered by MP Gasparyan.