Իմ տորթը քո շամպայնին վնաս չէ. ՀՀԿ-ի ու ԲՀԿ-ի մարտի 8-ի մրցավազքը
Արմավիրի մարզի դպրոցներում եւ այլ կառույցներում այսօր առավոտվանից եռուզեռ էր: ՀՀԿ-ի ու ԲՀԿ-ի ավտոմեքենաները, մեկը մյուսին հաջորդելով, քաղցրավենիք ու ոգելից խմիչք էին տանում դպրոցներ ու մանկապարտեզներ: ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռուստամ Գասպարյանի անունից, որպես մարտի 8-ի նվեր, դպրոցներին բաժանվում էին տորթեր, իսկ ՀՀԿ-ի անունից՝ տորթ եւ շամպայն:
Սակայն կանանց տոնն էլ անմասն չմնաց կուսակցական պիտակավորումից եւ քաղաքական PR-ից: Դպրոցների մեծ մասի հանրապետական տնօրենները ԲՀԿ-ի նվեր տորթը չեն ընդունել, փոխարենը «խորին երախտագիտությամբ» վերցրել են ՀՀԿ-ի անունից ուղղարկված տորթն ու շամպայնը:
Ըստ լուրերի՝ Արմավիր քաղաքի թիվ 6 դպրոցի հանրապետական տնօրեն Հասմիկ Գասպարյանն այսօր հետ է ուղարկել Ռուստամ Գասպարյանի ուղղարկած տորթը` ասելով, թե ԲՀԿ-ից իրեն ոչինչ պետք չէ, սակայն խոսակցություններ տարածվեցին, որ Հասմիկ Գասպարյանն ընդունել է ՀՀԿ-ի նվերը: Տնօրենի հետ զրուցել չհաջողվեց: Նրա բջջային հեռախոսն անհասանելի էր:
Նույն կերպ են վարվել նաեւ մարզի Բաղրամյանի տարածաշրջանի շատ դպրոցի տնօրեններ: Խոսակցություններ կան, որ Արմավիրի ՀՀԿ-ական մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը եւս կանանց համար հյուրասիրություն է նախատեսել, իհարկե՝ ՀՀԿ-ի անունից:

Мой торт твоему шампанскому не помеха: РПА и ППА соперничают 8 марта
Сегодня с утра в школах и других учреждениях Армавирской области царил ажиотаж. Автомобили Республиканской партии Армении и партии "Процветающая Армения" один за другим развозили по школам и детсадам сладости и спиртные напитки. От имени депутата парламентской фракции ППА Рустама Гаспаряна в качестве подарка на 8-е Марта в школах раздавали торты, а от имени РПА – торты и шампанское.
Женский праздник не обошелся и без политического PR. В большинстве школ директора-республиканцы не приняли торты от "Процветающей Армении", зато "с глубокой благодарностью" взяли торты и шампанское от РПА.
По некоторым сведениям, член РПА, директор 6-ой школы города Армавира Асмик Гаспарян сегодня вернула присланный Рустамом Гаспаряном торт, заявив, что ей от "Процветающей Армении" ничего не нужно, однако подарки РПА г-жа Гаспарян, по некоторым сведениям, приняла. Побеседовать с директором нам не удалось, так как ее мобильный не отвечал.
Аналогичным образом поступили и директора других школ Баграмянского района.
Поговаривают, что представляющий Республиканскую партию губернатор Армавирской области Ашот Каграманян тоже собирается организовать застолье для женщин. Разумеется, от имени РПА.