Արցախի ևս երկու բնակչի մոտ հայտնաբերվել է կորոնավիրուս
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից փոխանցում են, որ այսօրվա ընթացքում թեստավորված անձանից երկուսը COVID-19-ով են ախտորոշվել։
Առաջին վարակակիրը Միրիկ համայնքի հաստատված դեպքով բնակչի ընտանիքի անդամ է (առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար), երկրորդը՝ երկկողմանի թոքաբորբով, էպիդեմիոլոգիական անամնեզով, Հանրապետական բժշկական կենտրոն ընդունված Շահումյանի շրջանի Քարվաճառ քաղաքի բնակիչ (1951 թ. ծ.), որի առողջական վիճակն այս պահին գնահատվում է միջին ծանրության. ունի նաև ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ: Նշված քաղաքացու ընտանիքի անդամները վերջին 3 օրերին գտնվել են ինքնամեկուսացման մեջ՝ բժիշկների խիստ հսկողության ներքո, իսկ քաղաքացու հետ սերտ շփում ունեցողների ու հավանական կոնտակտավորների շրջանակները ճշտվում են:
Օրվա ընթացքում թեստավորված մյուս քաղաքացիների, այդ թվում՝ երկու ոստիկանների COVID-19 հետազոտման թեստի արդյունքները բացասական են, այսինքն՝ հետազոտության արդյունքում կորոնավիրուսի վարակը չի հաստատվել:

В Арцахе выявлены еще два случая коронавирусного заболевания
Минздрав Республики Арцах сообщает, что COVID-19 был обнаружен у двух из нескольких протестированных сегодня лиц.
Первый вирусоноситель – член семьи инфицированного жителя села Мирик. Его состояние оценивается как удовлетворительное. Второй инфицированный – находящийся сейчас в Республиканском медцентре 69-летний житель города Карвачар Шаумянского района, у которого диагностирована двусторонняя пневмония. На данный момент его состояние оценивается как средней тяжести. Пациент имеет также сопровождающие хронические заболевания. Последние три дня члены его семьи находились на самоизоляции под строгим наблюдением врачей. В настоящее время уточняется круг всех контактировавших с ним лиц.
Результаты проведенных в течение дня тестов на COVID-19 других граждан, в том числе двух полицейских, были отрицательными.