Կանխվել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ Նոյեմբերյանի շրջանի հայկական դիրքերի ուղղությամբ. հայկական կողմը 3 վիրավոր ունի
Այսօր ժամը 19:00-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ Տավուշի մարզի Նոյեմբերյանի շրջանի հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Հայկական դիրքապահ ուժերի գործողությունների շնորհիվ հակառակորդը հետ է շպրտվել, կորուստների վերաբերյալ տեղեկությունները ճշտվում են: Հայկական կողմը կորուստներ չունի, գործողությունների հետևանքով թեթև վիրավորում է ստացել երկու զինծառայող: Միաժամանակ հակառակորդը թիրախավորել է Բաղանիս և Ոսկևան գյուղերը, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել Ոսկեվան համայնքի բնակիչ մեկ երեխա, որը այդ պահին գտնվել է պատշգամբում: Այս մասին հայտնում է ՊՆ մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը։
Ոսկևան համայնքի վարչական ղեկավար Վլադիմիր Ղազինյանը «Հետքին» հայտնել է, որ 14-ամյա երեխան Նոյեմբերյանի բժշկական կենտրոնում է, նրա վիճակը կայուն է։
«Սահմանագոտում իրավիճակը կայունացնելու և ադրբեջանական զինված ուժերի, այս դեպքում՝ սահմանապահ ուժերի՝ պանդեմիայի պայմաններում ձեռնարկած անպատկառ գործողությունները սաստելու նպատակով ՀՀ զինված ուժերը դիմելու են իրավիճակին համարժեք գործողությունների, ինչի հետևանքների ամբողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»,- ասված է մամուլի քարտուղարի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Пресечена попытка диверсионного проникновения в направлении армянских позиций Ноемберяна: с армянской стороны ранены трое военнослужащих
Сегодня около 19:00 азербайджанская сторона предприняла попытку диверсионного проникновения в направлении армянских позиций Ноемберянского района Тавушской области. Благодаря действиям находившихся на позициях армянских сил противник был отброшен назад. Сведения о его потерях уточняются.
У армянской стороны потерь нет. Вследствие действий легкое ранение получили двое военнослужащих. В то же время противник обстрелял села Баганис и Воскеван, в результате чего был ранен ребенок, житель Воскевана, находившийся в тот момент на балконе. Об этом сообщает пресс-секретарь Министерства обороны РА Шушан Степанян.
Административный руководитель общины Воскеван Владимир Казинян сообщил Hetq.am, что 14-летний подросток находится в медцентре Ноемберяна, его состояние стабильное. “С целью стабилизации ситуации в приграничной зоне, а также сдерживания наглых действий, развязанных азербайджанскими вооруженными силами, в том числе пограничными, в условиях пандемии, вооруженные силы РА прибегнут к эквивалентным действиям, вся ответственность за последствия которых ляжет на военно-политическое руководство Азербайджана”,- говорится в сообщении пресс-секретаря МО РА.