Հանրային տրանսպորտն ու մետրոն աշխատում են բնականոն հունով
Երևանի հանրային տրանսպորտն ու մետրոն աշխատում են բնականոն հունով, դրանց գործունեությունը սահմանափակելու որոշում դեռևս չկա։ Այս մասին «Հետք»-ին հայտնեց Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Հովսեփ Կուբատյանը։
Նա նշեց, որ տրանսպորտի գործունեությունը սահմանափակելու կամ երթուղիները նվազեցնելու հրահանգ պետք է ստանան պարետ Տիգրան Ավինյանից, սակայն Երևանի քաղաքապետարանը դեռևս նման որոշում չի ստացել։
Քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետը հավելեց, որ կորոնավիրուսով պայմանավորված արդեն իսկ նվազել է երթուղայինների շարժակազմերն ու ուղևորահոսքը։
Հիշեցնենք, որ այսօր կեսգիշերից պարետի որոշմամբ՝ սահմանափակվել է մարդկանց ազատ տեղաշարժը։ Քաղաքացիները պետք է մնան տանը, բացառությամբ պարետի որոշմամբ սահմանված բացառիկ դեպքերի, կենսական անհրաժեշտությունից ելնելով, այցելել դեղատներ, մթերային խանութներ, գյուղատնտեսական շուկաներ։

Общественный транспорт и метрополитен работают в нормальном режиме
В Ереване общественный транспорт и метрополитен работают в нормальном режиме. Решение об ограничении их деятельности не принято. Об этом Hetq.am сообщил начальник управления информации и по общественным связям мэрии столицы Овсеп Кубатян.
По его словам, приказ об ограничении деятельности транспорта или сокращении машрутов должен поступить от коменданта Тиграна Авиняна, однако на данный момент такое решение не получено.
О.Кубатян также сказал, что в связи с ситуацией с коронавирусом уже наблюдается сокращение пассажиропотока.
Напомним, что по решению коменданта сегодня с полуночи было ограничено свободное передвижение граждан. Люди должны оставаться дома, выходить можно только в случаях крайней необходимости – в аптеку или продуктовый магазин.