Գագիկ Բաղդասարյանը մտածում է Աջափնյակում առաջադրվելու մասին
Վերջերս «Օրինաց երկիր» կուսակցության շարքերը լքած, ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Բաղդասարյանը թեեւ չի որոշել, թե ինչ ձեւաչափով կմասնակցի գալիք խորհրդարանական ընտրություններին, սակայն մտածում է Աջափնյակում մեծամասնականով առաջադրվելու մասին: Այս մասին «Հետքին» տեղեկացրեց Գագիկ Բաղդասարյանը՝ հավելելով, որ մինչեւ առաջադրման վերջնաժամկետը` մարտի 22-ը, հստակ կորոշի:
Գագիկ Բաղդասարյանն ասաց, թե նախորդ ընտրություններին Աջափնյակում եւս մեծամասնականով առաջադրվել է եւ «լուրջ ձայներ» է հավաքել` մոտ 7000:
Վաղը կայանալու է «Օրինաց երկիր» կուսակցության համագումարը: Գագիկ Բաղդասարյանից հետաքրքրվեցինք, արդյոք հրավիրվիրվա՞ծ է համագումարին:
«Ես ի՞նչ կապ ունեմ ՕԵԿ-ի հետ, որ ինձ հրավիրեն համագումարին»,-ասաց պատգամավորը: Այն հարցին, թե կուսակցությունից դուրս գալուց հետո ՕԵԿ-ի ներկայացուցիչները երկխոսելու փորձ արե՞լ են, Գ. Բաղդասարյանը պատասխանեց. «Ես թույլ չեմ տվել, որ այդպիսի քայլ անեն»:

Гагик Багдасарян намерен баллотироваться в парламент в Ачапняке
Покинувший недавно ряды партии “Оринац еркир” депутат Национального Собрания Гагик Багдасарян хотя и не решил, в каком формате будет участвовать в предстоящих парламентских выборах, однако подумывает о том, чтобы баллотироваться по мажоритарной системе в столичном административном районе Ачапняк. Об этом “Hetq”-у сообщил сам Багдасарян, добавив, что окончательное решение примет до истечения срока выдвижения кандидатур – 22 марта.
По словам Гагика Багдасаряна, на предыдущих выборах он также баллотировался в депутаты от Ачапнякского района и набрал “серьезное” количество голосов – 7.000.
В связи с тем, что завтра состоится съезд партии “Оринац еркир”, мы поинтересовались, приглашен ли г-н Багдасарян на этот партийный форум.
“А какое я имею отношение к ПОЕ, чтобы меня пригласили”,- ответил депутат. На вопрос, пытались ли представители “Оринацу еркир” побеседовать с ним после его ухода из партии, Г.Багдасарян сказал: “Я не позволил, чтобы они предприняли такой шаг”.