ՀՀԿ-ն ու ԲՀԿ-ն իրոք պայմանավորվել են
ԲՀԿ անդամ, պատգամավոր Ռուստամ Գասպարյանը ընտրություններին պատգամավոր է ընտրվել Արմավիրի մարզի թիվ 21 ընտրատարածքից: Այս անգամ նա պատգամավոր կընտրվի ԲՀԿ-ի համամասնական ցուցակով: «Հետքի» հարցերին պատասխանում է Ռուստամ Գասպարյանը:
Պարոն Գասպարյան, Գալուստ Սահակյանի հետ էիք խոսում, թիվ 21 ընտրատարածքի մեծամասնական թեկնածուի մասի՞ն էր ձեր զրույցը:
Չէ, ուրիշ զրույց էր, բայց դրան էլ անդրադարձանք:
Իսկ ճի՞շտ են այն խոսակցությունները, որ ՀՀԿ-ն ու ԲՀԿ-ն պայմանավորվել են, որ թիվ 21 ընտրատարածքում ոչ ՀՀԿ անդամ Նահապետ Գեւորգյանը, ոչ էլ Դուք չեք առաջադրվելու:
Այո, ճիշտ է: Դա եղել է իմ պայմանը, որ եթե Նահապետ Գեւորգյանը չառաջադրվի, ես էլ չեմ առաջադրվելու: Արդեն պայմանավորվածությունը կա, որ նա չի առաջադրվելու, հետեւաբար ես էլ չեմ առաջադրվելու:
Այդ դեպքում դուք ու՞մ եք սատարելու թիվ 21 ընտրատարածքում:
Կնայենք, տեսնենք ով է առաջադրվելու, ըստ դրա էլ կորոշենք:
Իսկ ինչու՞ եք «սրբազան պատերազմ» հայտարարել Նահապետ Գեւորգյանին:
Ես պատերազմ չեմ հայտարարել, ոչ էլ ինչ-որ անձնական խնդիր կա, ուղղակի խորհրդարան պիտի գան այնպիսի մարդիկ, որոնք իրենց ժողովրդի մասին մտածում են եւ արժանի են իրենց ժողովրդին: Դա էր հարցը:

РПА и ППА действительно договорились
Член парламентской фракции “Процветающая Армения” (ППА) Рустам Гаспарян избран депутатом Национального Собрания от 21-го избирательного округа Армавирской области. На предстоящих выборах он будет баллотироваться в НС по пропорциональному списку ППА. “Hetq” попросил Рустама Гаспаряна ответить на несколько вопросов.
Г-н Гаспарян, у Вас был разговор с Галустом Саакяном. О чем шла речь – о выдвинутом в 21-ом округе кандидате в депутаты по мажоритарной системе?
Нет, речь шла о другом, но мы коснулись и этого вопроса.
Правда ли, что Республиканская партия Армении и партия “Процветающая Армения” договорились о том, что ни член РПА Наапет Геворкян, ни Вы не будете баллотироваться в 21-ом округе?
Правда. Это было мое условие: если Наапет Геворкян не будет выдвинут кандидатом, то и я не буду баллотироваться. Уже есть договоренность о том, что он не будет баллотироваться, следовательно не буду баллотироваться и я.
В таком случае кого Вы будете поддерживать в 21-ом избирательном округе?
Посмотрим, кто будет выдвинут, тогда и решим.
А почему Вы объявили Наапету Геворкяну “священную войну“?
Я войну не объявлял, нет и какой-либо личной причины. Просто в парламент должны придти люди, которые думают о своем народе и достойны его.