Քրեական ենթամշակույթին վերաբերող նախագծերն ամբողջությամբ ընդունվեցին
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց Քրեական օրենսգրքում և Քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու Կառավարության օրենսդրական առաջարկը:
Հիշեցնենք, որ այս փոփոխություններով գործադիրը ցանկանում է օրենսդրական պայքար մղել քրեական ենթամշակույթի դեմ: Նախագիծն ընդունվեց 73 կողմ, 20 դեմ և 15 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ:
Հիշեցնենք, որ երեկ այս նախագծի քննարկմանը քաշքշուկ առաջացավ պատգամավորների միջև, ինչից հետո ԱԺ նախագահը կարգապահական պատասխանատվության ենթարկեց ԲՀԿ-ական չորս պատգամավորի:

Парламент принял законопроект, касающийся криминальной субкультуры
Парламент принял во втором чтении и полностью представленный правительством законопроект о внесении изменений в Уголовный и Уголовно-процессуальный кодексы.
Изменения предусматривают ведение законодательной борьбы с криминальной субкультурой. За принятие проекта проголосовали 73 депутата, против – 20, 15 воздержались.
Вчера в ходе обсуждения законопроекта в Национальном Собрании произошла потасовка между депутатами, после чего спикер парламента применил дисциплинарное взыскание к четырем членам фракции “Процветающая Армения”.