Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին
Նոյեմբերի 12-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին։
Արտաքին գործերի նախարարության հաղորդագրության համաձայն՝ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Արցախի Հանրապետության և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում իրավիճակին և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից անցկացվող դիտարկումներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Զրուցակիցները նշել են հակամարտության գոտում կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը։ Ընդգծվել է նաև հակամարտության կողմերի միջև վստահության ամրապնդման միջոցառումների իրականացման կարևորությունը՝ խաղաղ գործընթացի առաջմղման համար բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու նպատակով։

Artsakh Foreign Minister Receives Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office
On November 12, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk.
During the meeting, the sides discussed a range of issues related to the situation on the Line of Contact between the armed forces of the Republic of Artsakh and Azerbaijan, as well as the monitorings, conducted by the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
The interlocutors noted the need to maintain stability in the conflict zone. They also stressed the importance of implementing confidence-building measures between the parties to the conflict in order to create favorable conditions for advancing the peace process .