Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 8-ին ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսականներ Ջեքի Սպիյերին եւ Ջուդի Չուին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 8-ին ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսականներ Ջեքի Սպիյերին եւ Ջուդի Չուին:
Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչություն հայտնում է, որ քննարկվել են ամերիկա-արցախյան հարաբերություններին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների զարգացումն Արցախի արտաքին քաղաքական օրակարգի կարեւոր ուղղություններից է՝ բարձր գնահատելով Միացյալ Նահանգների դերն ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման եւ մեր տարածաշրջանում կայունության պահպանման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱԺ փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը, ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh President Bako Sahakyan today, in Stepanakert, hosted a reception for U.S. Congresswomen Jackie Speier and Judy Chu.
They discussed issues dealing with the US-Artsakh relations, settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict and regional developments, this according to an Artsakh government statement.
President Sahakyan pointed out that developing relations with the USA is among the priorities of the Artsakh foreign policy agenda, acknowledging the role of the United States in the peaceful settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict and maintaining stability in the region.
Artsakh National Assembly deputy Chairman Vahram Balayan, Foreign Minister Masis Mayilyan, and head of the Armenian National Assembly's My Step faction Lilit Makunts and other officials attended the meeting.