Կառավարությունում կայացել է Ամուլսարի ծրագրի վերաբերյալ հերթական քննարկումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ Ամուլսարի ծրագրի վերաբերյալ։ Այս մասին հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանն ամփոփ ներկայացրել է ընդհանուր վիճակը և նշել, որ մի շարք ուղղություններով ներկայացված ելակետային տվյալները ճշգրիտ չեն եղել:
Հաղոդագրության համաձայն՝ հարցի առնչությամբ ծավալվել է մտքերի փոխանակություն, արծարծվել են Ամուլսարի ծրագրի՝ Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նոր գնահատում (ՇՄԱԳ) իրականացնելու ընթացակարգերին վերաբերող հարցեր, անդրադարձ է եղել խնդրի իրավական ասպեկտներին, բնապահպանական նոր գործոնների ի հայտ գալուն և այլն:
Վարչապետը, ամփոփելով քննարկումը, հանձնարարել է շահագրգիռ բոլոր գերատեսչություններին և ինստիտուտներին համակարգված աշխատել՝ համապարփակ վերլուծություն և նախաքննության համար լիարժեք տվյալներ ունենալու համար:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan today convened yet another government meeting regarding the fate of the Amulsar gold mine.
Minister of Environment Eric Grigoryan, according to a government press release, summarized the general situation and noted that baseline data presented in several areas was inaccurate.
The release does not specify who else attended the meeting.
Issues related to the implementation of a new Environmental Impact Assessment (EIA) of the Amulsar Project were discussed.
Summing up, Pashinyan instructed all interested departments and institutions to work in a coordinated manner to provide comprehensive analyses and data for the investigation.