Արցախի ԱԳՆ ղեկավար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է դեսպան Անջեյ Կասպշիկին
Օգոստոսի 20-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Ըստ նախարարության հաղորդագրության՝ հանդիպման ընթացքում Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը քննարկել է Ադրբեջանում գտնվող ռազմագերի Արայիկ Ղազարյանի հարցը և նրա հայրենիք վերադարձի հնարավորությունները՝ ընդգծելով միջազգային մարդասիրական իրավունքին հետևելու հակամարտության կողմերի ստանձնած պարտավորությունների անհրաժեշտությունը:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակի, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից անցկացվող դիտարկումների վերաբերյալ:

Глава МИД Арцаха Масис Маилян принял посла Анджея Каспшика
20 августа министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика.
В ходе встречи глава МИД Арцаха обсудил вопрос находящегося в Азербайджане военнопленного Араика Казаряна и возможности его репатриации, подчеркнув необходимость соблюдения взятых на себя сторонами конфликта обязательств по соблюдению норм международного гуманитарного права.
Стороны обменялись мнениями относительно ситуации на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана и мониторингов, проводимых офисом Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ.