Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ականանետ և նռնականետ․ իրադրությունն առաջնագծում
Հունիսի 2-ից 8-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2500 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, հունիսի 4-ին ՊԲ հյուսիսային հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (4 արկ) և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (25 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի սադրանքը լռեցնելու համար դիմել են համապատասխան գործողությունների՝ շարունակելով վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана применили миномет и гранатомет: ситуация на передовой
В период со 2 по 8-е июня на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около 250 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 2500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Помимо стрелковых видов оружия, 4 июня в направлении боевых позиций, дислоцированных на северном участке Армии обороны, ВС Азербайджана применили 60-мм миномет (4 снаряда) и гранатомет (25 снарядов).
Передовые подразделения АО предприняли соответствующие действия по нейтрализации провокации противника и продолжали уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.