Մայիսի 19-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, մայիսի 20-ին ՊԲ հարավային հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև կանխարգելիչ գործողությունների:

В период с 19-го по 25-е мая на линии соприкосноввения арцахских и азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около 120 раз. В направлении армянских позиций было произведено более 1000 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Помимо стрелковых видов оружия, 20 мая в направлении дислоцированных на южном участке боевых позиций Армии обороны ВС Азербайджана применили станковый автоматический гранатомет (2 снаряда).
Подразделения АО продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая в случае необходимости к превентивным действиям.