Դատարանը բավարարեց Վաչագան Ղազարյանի հայցը նրա և կնոջ հայտարարագրերը ոչնչացնելու վերաբերյալ
Վարչական դատարանը բավարարեց Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանի հայցն ընդդեմ Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի։ Այսպիսով, ըստ դատարանի վճռի, Ղազարյանի և կնոջ 2017 թվականի տարեկան և 2018-ի՝ պաշտոնի դադարեցման հայտարարագրերը կոչնչացվեն: Դատարանը վճռեց նաև Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովից հօգուտ Վաչագան Ղազարյանի բռնագանձել 4000 դրամ գումար՝ որպես դատական ծախս:
Ապօրինի հարստացման և հայտարարագրման ենթակա տվյալները թաքցնելու մեջ մեղադրվող Ղազարյանը, հիշեցնենք, վարչական դատարան էր դիմել 2018-ի սեպտեմբերին, պահանջում էր ոչ իրավաչափ ճանաչել իր և կնոջ՝ Ռուզաննա Բեգլարյանի 2017 թվականի տարեկան և 2018 թվականի պաշտոնի դադարեցման հայտարարագրերն ընդունելու և դրանք հրապարակելու հանձնաժողովի գործողությունները, «Հանրային ծառայության մասին» օրենքով չնախատեսված հայտարարագրեր ճանաչել իր և նրա կնոջ 2017 թվականի տարեկան և 2018 թվականի պաշտոնի դադարեցման հայտարարագրերը, և Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովին պարտավորեցնել դրանք ոչնչացնել:
Ղազարյանը վարչական հայց է ներկայացրել այն բանից հետո, երբ ապօրինի հարստացման և հայտարարագրման ենթակա տվյալները թաքցնելու համար նրան մեղադրանք է առաջադրվել:

Суд удовлетворил иск Вачагана Казаряна об уничтожении представленных им и его женой деклараций
Административный суд удовлетворил иск Вачагана Казаряна, бывшего начальника охраны Сержа Саргсяна, против Комиссии об этике высокопоставленных должностных лиц. Согласно решению суда, декларации, представленные В,Казаряном и его женой в 2017 году и на момент прекращения выполнения им должностных полномочий, будут уничтожены. Суд также решил взыскать с Комиссии по этике в пользу Вачагана Казаряна 4000 драмов за судебные расходы.
В.Казарян, который обвиняется в незаконном обогащении и сокрытии подлежащих декларированию данных, в сентябре 2018 г. обратился в Административный суд, требуя признать неправомочными действия Комиссии по приему и публикации деклараций, представленных в 2017 году им и его женой, Рузанной Бегларян, а также деклараций на момент прекращения должностных полномочий Казаряна в 2018 г., признать указанные декларации не предусмотренными законом РА “Об общественной службе” и обязать Комиссию по этике уничтожить их.
Казарян подал административный иск после того, как ему было предъявлено обвинение в незаконном обогащении и сокрытии подлежащих декларированию данных.