Հայաստանյան նորաձևությունն ու տեքստիլը ներկայացված են միջազգային գնորդներին
«Բիզնես Արմենիա»-ն հայտնում է, որ Հայաստանի թեթև արդյունաբերության ոլորտի 14 արտադրողներ փետրվարի 25-28-ին Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում մասնակցում են «CPM–Collection Premiere Moscow 2019» նորաձևության և տեքստիլ արտադրանքի միջազգային ցուցահանդեսին:
«Անցած տարի մասնակից 5 ընկերություն կնքել է շուրջ 230 միլիոն դրամի պայմանագիր։ Այս տարի նույնպես մասնակցում են արտահանման մեծ ներուժ ունեցող ընկերություններ, նրանց շարքում՝ առաջին անգամ ներկայացվել են նոր ապրանքանիշեր»,- նշել է «Բիզնես Արմենիա» հիմնադրամի միջոցառումների կազմակերպիչ Լուսինե Հովհաննիսյանը։
«CPM 2019»-ին հայաստանյան նորաձևության ու տեքստիլ արտադրանքը ներկայացված է ազգային 2 տաղավարում։ Դրանցից մեկում ցուցադրվում է ներքնահագուստ, տնային և սպորտային տրիկոտաժե արտադրանք՝ «Alex», «Melante», «Araqsa» և «Viva» ապրանքանիշերից` https://goo.gl/axCJMs , իսկ մյուսում՝ նորաձևության մոդելներ «Z.G.Eest», «Kivera», «Zakaryan», «Ruzane», «Shabeeg», «Margonie», «Petoor», «Artuyt» ապրանքանիշերից` https://goo.gl/dJy4XD :
«CPM»-ն Արևելյան Եվրոպայում նորաձևության արդյունաբերության խոշորագույն ցուցահանդեսն է։ Այն ընդգրկում է թեթև արդյունաբերության բոլոր հատվածները։ 15 սրահներում ցուցադրվում են 50 խումբ ապրանքներ։ Ցուցահանդեսն ունենում է ավելի քան 20 000 այցելու՝ մեծածախ գնորդներ, ոլորտի մասնագետներ, դիստրիբյուտորներ, առեւտրային ցանցեր, ներմուծողներ։

Armenia Participates In Moscow Fashion and Textile Exhibition
With the support of Business Armenia, 14 light industry companies from Armenia will participate in CPM-Collection Premiere Moscow 2019, the international exhibition of fashion and textile products, in February 25-28.
"Last year 5 of the participating companies signed contracts worth of 230 million dollars. This year, companies with great export potential are also participating, among which there are new brands that have been presented for the first time," said Lusine Hovhannisyan, Event Organizer at Business Armenia.
Armenia's fashion and textile products are represented at CPM 2019 in 2 national pavilions. In one of them will be presented underwear, home and sports knitted products of Alex, Melante, Araqsa, and Viva brands: https://goo.gl/axCJMs, and the second one will include fashionable models of Z.G.Eest, Kivera, Zakaryan, Ruzane, Shabeeg, Margonie, Petoor, and Artuyt: https://goo.gl/dJy4XD.
CPM is the largest exhibition of fashion industry in Eastern Europe. It includes all sectors of the light industry. There are 50 groups of products displayed in 15 halls. The exhibition has over 20,000 visitors of wholesalers, industry experts, distributors, trading networks, and importers.